Personalizowania biżuteria męska

0

Personalizowana biżuteria

Czy można obdarować bliską osobę prezentem, który choć niewielki, będzie mieć od początku symbolicznie znaczenie? Oczywiście! Z pomocą przychodzi grawerowanie, które umożliwia trwałe umieszczenie słów w metalu i stworzenie prawdziwie indywidualnej biżuterii. To wspaniały prezent dla ukochanej osoby. Szczególnym powodzeniem cieszą się indywidualne nieśmiertelniki. Prosta blaszka o wojskowych korzeniach umieszczona na łańcuszku lub bransolecie to klasyk męskiej biżuterii. Szczególnie doceniają go panowie, którzy preferują minimalistyczny look i nie przepadają za dużą ilością dodatków. Ale czym właściwie są nieśmiertelniki oraz ich krewni?

Grawerowane nieśmiertelniki i ich historia

Pierwotne zastosowanie nieśmiertelników było brutalnie pragmatyczne. Jak sama nazwa wskazuje, miały one przetrwać śmierć właściciela – żołnierza. Prosta tabliczka z numerem identyfikacyjnym lub imieniem i nazwiskiem zapewniała informację dla rodziny i była łatwa do odczytania nawet po wieloletniej ekshumacji. Na szerszą skalę zaczęto je stosować podczas pierwszej i drugiej wojny światowej. Pozwalały identyfikować poległych i rannych, co wcześniej wcale nie było oczywiste. Dzisiejsze nieśmiertelniki używane w wojsku mają na sobie także informacje dotyczące grupy krwi, wyznania czy choćby numeru ubezpieczenia.

Nic dziwnego, że jako symbol  tożsamości nieśmiertelniki szybko wyszły poza świat wojska. Łatwo je odtworzyć i z założenia są one niepowtarzalne. Wystarczy wygrawerować kilka ważnych słów. Wyznanie miłości, imię ukochanej lub data ważnego wydarzenia (na przykład narodziny dziecka). Miejsca wystarczy także na kilka krótkich zdań, Prosta, męska forma sprawia, że nawet panowie, którzy nie przepadają za biżuterią, chętnie je przywdziewają. W ostatnim czasie na popularności zyskują też grawerowane nieśmiertelniki umieszczone na bransoletkach.

Bransoletki z grawerem dla mężczyzn i inne wyjątkowe ozdoby

Bransoleta jest bardziej widoczna niż naszyjnik, pozwala więc wyeksponować blachę z tekstem. Może ona być też wkomponowana w elementy bransoletki i bardziej dyskretna. Takie modele częściej preferują Panie. To popularny wybór na prezent. Taka pamiątka z pewnością będzie przywoływać wspomnienia  i nieraz wywoła uśmiech na twarzy. I właśnie to jest największa zaleta personalizowanej biżuterii. Kilka słów wyrytych w metalu sprawia, że nasze myśli i emocje kierują się ku bliskim osobom lub wyjątkowym wydarzeniom. Wspomnienia są cenniejsze niż najwspanialsze diamenty!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl